Se Sokolem do života

Sokol, jako tělovýchovná organizace, funguje už 160 let a velkou měrou se podílí na tělesném rozvoji napříč českou populací. V projektu s názvem Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky se zaměřuje na nejmladší generaci – na předškoláky. U této věkové kategorie je důležité, aby si děti osvojily základy svých schopností a mohly se v pozdějším životě dále rozvíjet a zdokonalovat. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně tak jako rozvoj řeči, myšlení či poznání. V projektu Se Sokolem do života se děti učí vnímat pohyb jako přirozenost a součást jejich života a to díky kladné motivaci, při které je všemi aktivitami provází postavičky zvířátek.

Děti poctivě cvičily ve školním roce 2022/2023 a dostaly odměny.

Ve školním roce 2022/2023 se zapojily třídy Sluníčko, Motýlek, Kočička, Ježeček a Sovička.

Ve školním roce 2021/2022 se do projektu zapojily děti ze třídy Sluníčko, Motýlek, Ježeček. Kromě motivovaného cvičení se zvířátky, které přináší dětem radost a potěšení z pohybu, budeme plnit zábavné úkoly v sešitě Pastelkami čaruj při rozvíjení grafomotorických dovedností a v předmatematických činnostech.

Zapojeni jsme do projektu od školního roku 2020/2021. Dětem se cvičení moc líbilo, výsledky si průběžně  zaznamenávaly nálepkami do sešitků. Z odměn měly velkou radost.