Dopravní hřiště „Semaforek“ – zahrada pro veřejnost

Od 2.4.2024 do 31.10.2024 bude opět naše zahrada zpřístupněna veřejnosti.

Hřiště se veřejnosti neotevírá při nevhodných klimatických podmínkách (např. déšť) nebo při odpoledních akcích MŠ. Aktuální informace jsou vždy zveřejněny.

Naše mateřská škola nabízí  dětem možnost  pravidelného  využívání  krásného  moderního dopravního hřiště  „Semaforek“ s funkční světelnou  signalizací.  Renovace proběhla díky participativnímu rozpočtu „Zelená Porubě“ a spolupráci s firmou Ostravské komunikace, která se i nadále spolupodílí na opravách a údržbě dopravního hřiště. Zpřístupnění hřiště je v rámci projektu „Otevřené zahrady“, který zaštiťuje Magistrát města Ostravy.

Děti zde mají možnost pravidelně procvičovat své povědomí o dopravě, dopravních předpisech a zásadách bezpečného chování v dopravním provozu. Rodiče se svými dětmi v rámci odpoledního provozu mohou využít i další herní prvky, které se zde nachází a strávit společně příjemné odpoledne.

V rámci dopravní výchovy v mateřské škole jsou dětem zapůjčovány kola, koloběžky a odrážedla, čímž se u dětí přirozeně podporuje rozvoj fyzické zdatnosti a obratnosti. Dopravní výchovu zaštiťují metodičky dopravní výchovy a pravidelně se jí účastní i strážníci městské policie Ostrava.

Přijďte se k nám podívat i Vy se svými dětmi, jste vítáni.