Mateřská škola Ukrajinská Ostrava-Poruba

Vítejte v naší mateřince

Vítejte u nás

Mateřská škola má celkem 6 tříd. Malá budova je koncipována pro nejmenší děti, zpravidla od 2 do 4,5 let. Na budově jsou uzpůsobeny podmínky této věkové skupině i upravena organizace dne.

Pro děti od 3,5 do zahájení povinné školní docházky jsou připraveny 4 třídy na velké budově. Toto věkové složení umožňuje sociální učení mladších od starších, a zároveň plně reflektuje potřeby jednotlivých dětí přiměřené jejich vývojové fázi. Jedna třída pracuje s prvky Montessori.

Učitelky MŠ vytváří příjemné a estetické prostředí s množstvím podnětů, které probouzí aktivní zájem a zvídavost dětí. Pohoda a dobrá nálada je u nás samozřejmostí. Po celý rok je maximálně využívána rozlehlá školní zahrada. Velkým přínosem je dopravní hřiště a vybavení koly, koloběžkami a tříkolkami. Jednou z priorit MŠ je dopravní výchova a zaměření se na vyhledávání a podporu nadání dítěte.

Další fotografie z naší mateřinky a pořádaných akcí najdete ve fotogalerii.

Velikonoční svátky

Vážení rodiče, přeji Vám za tým zaměstnanců Mateřské školy veselé velikonoční svátky, plné jarní pohody …

Akce školky